Szerokie informacje na temat jedno semestralnych studiów w jednej z politechnik, bądź w niektórych akademiach oraz niezbędne druki można uzyskać z:
www.kaut.agh.edu.pl
Studia można odbywać na podstawie porozumienia podpisanego przez JM Rektora ATH i zatwierdzonego przez Senat ATH. Czas trwania studiów poza naszą uczelnią wliczany jest do toku studiów w Akademii.
Porozumienie Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych w sprawie systemu mobilności studentów MOSTECH
Porozumienie polskich uczelni technicznych w sprawie systemu mobilności studentów MOSTECH ma na celu: wdrożenie założeń Procesu Bolońskiego, podnoszenie jakości kształcenia, ułatwienie krajowej wymiany studentów.
§ 1
Założenia ogólne systemu MOSTECH:
-
Sygnatariusze Porozumienia stawiają sobie za cel umożliwienie studentom odbycie części studiów poza uczelnią macierzystą.
-
System mobilności ma wspierać mechanizmy wzajemnego doskonalenia jakości kształcenia na kierunkach technicznych dla wszystkich poziomów kształcenia i systemów studiów.
-
Wymiana jest dobrowolna i jest realizowana na wniosek studenta pozytywnie zaopiniowany przez dziekana jednostki macierzystej.
§ 2
Procedury wymiany:
-
Sprawy formalne i organizacyjne systemu, wynikające z Porozumienia, za pośrednictwem KAUT, prowadzą: uczelnia zgłaszająca (uczelnia macierzysta studenta) i uczelnia przyjmująca.
-
W systemie MOSTECH obowiązują następujące procedury zgłaszania i przyjmowania studentów:
-
do 30 marca uczelnie zgłaszają do Biura KAUT oferowaną liczbę miejsc na poszczególne kierunki studiów na następny rok akademicki,
-
do 15 kwietnia Biuro KAUT ogłasza zbiorcze zestawienia miejsc,
-
uczelnie przesyłają do KAUT listę kandydatów na studia, odpowiednio w terminie do 15 maja na semestr zimowy i w terminie do 30 listopada na semestr letni,
-
KAUT koordynuje procedurę wymiany i przesyła uczelniom listę kandydatów na studia, odpowiednio na semestr zimowy w terminie do 15 czerwca i na semestr letni w terminie do 30 grudnia,
-
studenci zgłaszający się do uczestnictwa w systemie MOSTECH mogą podać więcej niż jedną uczelnię, w której zamierzają odbyć część studiów,
-
po zakończeniu semestru Biuro KAUT przekazuje informację do KRPUT o liczbie studentów i uczelniach uczestniczących w wymianie.
§ 3
Realizacja programu studiów i zasady zaliczania:
-
Studenci mogą realizować indywidualny program studiów lub program standardowy zgodny z planem na danym semestrze uczelni przyjmującej.
-
Program nauki powinien zapewnić uzyskanie 30 punktów ECTS w ciągu semestru. W przypadku uzyskania mniejszej liczby punktów student jest zobowiązany do ich uzupełnienia w uczelni macierzystej.
-
Wybrany przez studenta program musi uzyskać aprobatę dziekana jednostki macierzystej przed skierowaniem studenta do uczelni przyjmującej.
-
Studenta w czasie odbywania studiów poza uczelnią macierzystą obowiązuje regulamin uczelni przyjmującej.
-
Przedmioty (kursy) i semestr realizowany poza uczelnią macierzystą na podstawie ocen i punktów ECTS wpisanych do indeksu i na kartę egzaminacyjną przez prowadzących zajęcia w uczelni przyjmującej, zalicza dziekan jednostki macierzystej.
-
Uzyskane przez studenta oceny oraz inne informacje niezbędne do zamieszczenia w suplemencie do dyplomu potwierdza dziekan jednostki przyjmującej, na zatwierdzonym przez KRPUT druku.
§ 4
Warunki uczestnictwa studentów w wymianie:
-
Studia w ramach systemu MOSTECH może podjąć student po zaliczeniu drugiego roku studiów.
-
Dziekan jednostki macierzystej może wyrazić zgodę na odbycie studiów w innej uczelni, jeżeli student ma zaliczony bez braków bieżący semestr.
-
W trakcie odbywania studiów w systemie MOSTECH, przysługujące stypendia wypłaca studentowi uczelnia macierzysta.
-
Uczelnie przyjmujące studentów zapewniają odpłatnie, w miarę możliwości, miejsca w domu akademickim, zgodnie z własnym systemem opłat.
§ 5
Wzory pism dla uczelni kierującej studentów na studia i dla uczelni przyjmującej na studia oraz dodatkowe druki przygotowuje KAUT, zatwierdza KRPUT.
§ 6
Przystąpienie do Porozumienia wymaga akceptacji Senatu.
§ 7
Regulaminy studiów uczelni przystępujących do Porozumienia umożliwiają zaliczenie przedmiotów (kursów) w innych uczelniach.
§ 8
-
Sygnatariusz Porozumienia może z niego wystąpić.
-
Do Porozumienia może przystąpić uczelnia spoza grona Sygnatariuszy na warunkach i za zgodą KRPUT.
Podpisując Porozumienie zobowiązujemy się do czynnego uczestnictwa w realizacji misji z niego wynikającej oraz respektowania przyjętych przez nie reguł działania.
-
Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
-
Rektor Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni
-
Rektor Akademii Morskiej w Gdyni
-
Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie
-
Rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej
-
Rektor Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy
-
Rektor Politechniki Białostockiej
-
Rektor Politechniki Częstochowskiej Rektor Politechniki Gdańskiej
-
Rektor Politechniki Koszalińskiej
-
Rektor Politechniki Krakowskiej
-
Rektor Politechniki Lubelskiej
-
Rektor Politechniki Łódzkiej
-
Rektor Politechniki Opolskiej Rektor Politechniki Poznańskiej
-
Rektor Politechniki Radomskiej
-
Rektor Politechniki Rzeszowskiej
-
Rektor Politechniki Szczecińskiej
-
Rektor Politechniki Śląskiej
-
Rektor Politechniki Świętokrzyskiej
-
Rektor Politechniki Warszawskiej
-
Rektor Politechniki Wrocławskiej
-
Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
-
Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego
-
Rektor Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie
Kategoria: Ogólne
/
Opublikowano: 29 wrzesień 2014
/
Odsłony: 10182