Doktorant może otrzymać pomoc materialną w formie:
1. Stypendium socjalnego
2. Stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych
3. Zapomogi
Aby uzyskać możliwość otrzymania stypendium socjalnego, stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych w semestrze letnim roku akademickiego 2016/2017 zainteresowani doktoranci powinni złożyć wniosek wraz z kompletem wymaganych dokumentów w terminie do dnia 20 marca 2017r. Złożenie wniosku do ostatniego dnia miesiąca włącznie spowoduje wypłacenie stypendium od miesiąca, w którym wniosek został złożony, a w przeciwnym razie od miesiąca następnego, bez wyrównania za poprzedni miesiąc.
Wysokości stypendiów oraz wysokość dochodu uprawniająca doktoranta do ubiegania się o stypendium socjalne, zostaną ustalone w porozumieniu z Uczelnianym Organem Samorządu Studenckiego oraz Samorządu Doktorantów i podane do wiadomości w miesiącu marcu 2017r. Decyzja podjęta będzie w ramach środków funduszu pomocy materialnej dla studentów i doktorantów będących w dyspozycji Uczelni.
1. Stypendium socjalne - ma prawo otrzymać doktorant znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej na wiosek (DNiSS PM-7) złożony do Wydziałowej Komisji Stypendialnej. Do wniosku należy dołączyć oświadczenie (DNiSS PM-02/D) o nie pobieraniu świadczenia pomocy materialnej na więcej niż jednych studiach doktoranckich.
Ponadto, doktorant studiów stacjonarnych znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej może otrzymać stypendium socjalne w zwiększonej wysokości z tytułu zamieszkania w domu studenckim lub obiekcie innym niż dom studencki, jeżeli codzienny dojazd z miejsca stałego zamieszkania do uczelni uniemożliwiałby lub w znacznym stopniu utrudniał studiowanie, również z tytułu zamieszkania z niepracującym małżonkiem lub dzieckiem doktoranta w domu studenckim lub obiekcie innym niż dom studencki.
2. Stypendium specjalnedla osób niepełnosprawnych - jest przyznawane niezależnie od dochodu w rodzinie doktoranta i stypendium socjalnego, wyłącznie na podstawie wniosku (DNiSS PM-08) i orzeczenia o niepełnosprawności.Do wniosku należy dołączyć oświadczenie (DNiSS PM-02/D) o nie pobieraniu świadczenia pomocy materialnej na więcej niż jednych studiach doktoranckich.
3. Zapomoga– może być przyznana doktorantowi, który z przyczyn losowych znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej na wniosek (DNiSS PM-09) złożony do Wydziałowej Komisji Stypendialnej.
Doktorant może ubiegać się o świadczenia pomocy materialnej przez cały okres studiów doktoranckich. W przypadku ukończenia jednych studiów doktoranckich i kontynuowania nauki na kolejnych studiach doktoranckich, świadczenia pomocy materialnej dla doktorantów nie przysługują.
Szczegółowe informacje dotyczące ustalania wysokości, przyznawania i wypłacania świadczeń pomocy materialnej określa Regulamin pomocy materialnej dla studentów i doktorantów ATH.
Kategoria: Informacje
/
Opublikowano: 23 luty 2017
/
Odsłony: 1706